Jak dbać o skarpetki bawełniane 100%: Porady dotyczące pielęgnacji
Jak dbać o skarpetki bawełniane 100%: Porady dotyczące pielęgnacji

Czy bawełna 100% jest trudna w utrzymaniu?

 

Chociaż mogłoby się wydawać, że naturalne tkaniny będą niezwykle delikatne i trudne w utrzymaniu, bawełna to jeden z łatwiejszych materiałów w pielęgnacji. Jest ona przez dłuższy czas odporna na wysokie temperatury i wytrzymała. Jednakże częste pranie i noszenie obuwia, które ociera się o materiał, może spowodować uszkodzenie skarpetek bawełnianych 100%. Aby zachować skarpetki bawełniane w idealnym stanie należy je odpowiednio prać, suszyć i przechowywać. 

 

Jak prawidłowo prać skarpetki bawełniane?

Odpowiednie pranie jest podstawą długowieczności naszych skarpet (nie tylko tych bawełnianych). Największymi wrogami bawełny (choć materiał wytrzymuje dość długo) są wysoka temperatura i mocne środki piorące, które mogą uszkodzić włókna tkaniny. Aby uniknąć zniszczenia skarpetek, należy prać je w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza i używać w tym celu łagodnych detergentów (najlepiej naturalnych środków, jak ocet i soda oczyszczona) oraz unikać odplamiaczy i wybielaczy do tkanin. Jeżeli chcemy, aby nasze skarpety pięknie pachniały, warto jest dodać do prania kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, aby uniknąć używania mocnych płynów do płukania. Należy również unikać mechanicznego suszenia skarpet bawełnianych, a w zamian delikatnie odwirować pranie.  

Jak pielęgnować skarpetki bawełniane 100% na co dzień?

 

Wbrew pozorom skarpety należy prać po każdym noszeniu, aby zapobiegać gromadzenia się bakterii na akcesoriach. Jeżeli decydujemy się na pranie, dobrze jest następnie wysuszyć skarpety rozłożone na płasko, z dala od źródeł ciepła, takich jak kaloryfer itp., aby zapobiec ich deformacjom. Skarpety bawełniane najlepiej jest przechowywać w ciemnym miejscu, bez dostępu do światła, które może powodować blaknięcie naszych skarpetek.

 

Aby przedłużyć żywotność skarpet bawełnianych 100% dobrze jest unikać także chodzenia po domu w samych skarpetkach. Chociaż niektóre osoby uważają to za wygodne, takie użytkowanie skarpetek bawełnianych jest dla nich szkodliwe, gdyż materiał jest ciągle narażony na ocieranie o różne rodzaje powierzchni. Warto jest zatem pokusić się o noszenie kapci lub innego obuwia domowego. 

Skarpetki bawełniane są nie tylko wygodne, ale również trwałe i łatwe w pielęgnacji. Jednakże, aby zachować ich jakość i wygląd na dłużej, konieczne jest odpowiednie dbanie o nie. Dzięki kilku prostym poradom możemy zapewnić, że nasze skarpetki bawełniane 100% będą nam służyć przez wiele sezonów.


Przeczytaj także: DLACZEGO 21 MARCA ZAKŁADAMY DWIE RÓŻNE SKARPETKI?

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl