Jakie skarpetki są wyróżnikiem sukcesu?
Jakie skarpetki są wyróżnikiem sukcesu?

Czym jest sukces? Pytanie to zadaje sobie wiele osób na różnych etapach życia. Dla jednych może to być osiągnięcie zawodowych celów, dla innych - realizacja pasji i życiowych marzeń. Ale czy istnieje jakiś zewnętrzny wskaźnik sukcesu? Czy stylowe skarpetki mogą być tego rodzaju wyznacznikiem?

Otaczają nas liczne stereotypy dotyczące sukcesu, często oparte na statusie materialnym lub pozycji społecznej. Jednak prawdziwa sukces nie zawsze przejawia się w posiadaniu drogich samochodów czy ekskluzywnych domów. Jednym z kluczowych aspektów sukcesu jest pewność siebie i umiejętność wyrażania swojej autentycznej osobowości w sposób pewny i zdecydowany.

 

Wydawać by się mogło niedorzecznym postrzeganie osoby, która nosi kolorowe skarpetki jako kogoś, kto jest zdolny do sukcesu. A jednak badania dowodzą, że istnieje między nimi silna korelacja. Zwykle noszenie tego typu garderoby jak kolorowe, wzorzyste skarpetki przypisuje się osobom nieprzestrzegającym zasad, szalonym nonkonformistom. O dziwo, takie osoby są postrzegane jako te, z największym potencjałem do odniesienia sukcesu.

Jeszcze jakiś czas temu mogliśmy zauważyć zupełnie odwrotną zależność. Biznesmeni, szefowie wielkich korporacji byli raczej widziani w stonowanych kolorach, minimalistycznych garniturach, lakierkach i czarnych lub granatowych skarpetach. Kobiety z klasą zakładały raczej cienkie pończochy do sukienek i szpilek lub niskie skarpetki do klasycznych botków. Wiele się od tego czasu zmieniło. Dziś łączenie różnego rodzaju skarpet nawet z mokasynami czy szpilkami, a u mężczyzn wielorakość kolorów i wzorów do garnituru to rzecz nadzwyczaj normalna.

 

Badanie przeprowadzone przez Harvard Business School pokazuje, że to właśnie takie osoby postrzegamy jako godne sukcesu. W pełni klasyczne, stonowane części garderoby, jak czarne skarpetki kojarzą się teraz z mniejszymi kompetencjami osoby, która je nosi. Dzieje się tak, ponieważ szalone skarpetki i kolorowe ubrania kojarzą nam się z przełamywaniem barier, brakiem nudy, a co za tym idzie, dążeniem do osiągnięcia swoich celów i brak strachu przed ryzykiem. Kolorowe skarpetki mogą być wyróżnikiem osoby na wysokim stanowisku. 


Stylowe skarpetki mogą być wyznacznikiem pewności siebie i indywidualności. Rozmaite fasony, wzory i kolorowe kombinacje pozwalają na dopasowanie ich do różnych typów osobowości. Wybór skarpetek może więc wiele powiedzieć o naszej odwadze i dążeniu do sukcesu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl