Gdzie i dlaczego giną nam skarpetki?
Gdzie i dlaczego giną nam skarpetki?

Wielu z  nas nurtuje problem ginących skarpetek. Dlaczego znikają w praniu i co się z nimi dzieje? Głowimy się także, jak tego uniknąć?

Macie czasami wrażenie, że z dnia na dzień coraz więcej skarpetek zostaje bez swojej pary? Przeszukujemy wtedy cały dom – jego najgłębsze nawet zakamarki, szafki, szuflady, pod łóżkiem – i nic. W koszu na bieliznę też pustka — po skarpetkach ani śladu. Najczęściej zauważamy ich brak dopiero wtedy, kiedy tylko jednak sztuka z naszej pary gdzieś ginie, a my mamy już całą stertę samotnych skarpetek nie do pary.

Zazwyczaj jest tak, że nasze skarpetki pozostają w pralce. Kiedy bęben pralki się obraca, a uszczelka pod wpływem ruchu nieco odsuwa, skarpetka (jedna lub dwie) bez problemu przedostają się pod bęben pralki i znikają. W taki sposób pralka pożera nasze skarpetki i inne mniejsze elementy naszej bielizny czy garderoby. 

Co zrobić, aby nasze skarpetki i inne przedmioty nie ginęły w pralce?

Wystarczy, że użyjesz małej agrafki i zepniesz razem parę skarpetek. Możesz również spiąć razem 2 pary, aby mieć pewność, że nie zmieszczą się pod uszczelką. Tak samo zrób z majtkami – zepnij kilka sztuk razem. Pamiętaj również o każdorazowym sprawdzeniu kieszeni, zanim wrzucisz ubranie do pralki. Warto zwrócić też uwagę na specjalistyczne detergenty, które przedłużą jej żywotność i zadbają o to, by nie osadzał się w niej kamień. Należy także od czasu do czasu zrobić przegląd pralki, zwłaszcza za uszczelką i sprawdzić, czy nie ma tam żadnych uszkodzeń, ponieważ to właśnie przez nie, pralki wciągają Twoje ulubione garniturowe, sportowe, kolorowe czy śmieszne skarpetki. Troszcząc się o to, aby uszczelki były w dobrym stanie, ratujesz “życie” nie tylko swoim kolorowym skarpetkom, ale dbasz jeszcze o to, by pralka była w dobrym stanie. 

Moda na kolorowe skarpetki, śmieszne skarpetki i skarpetki nie do pary

Zaginione skarpetki można wydostać spod bębna, odsuwając kołnierz uszczelniający, ale mało kto ucieka się do tej metody. Na szczęście współczesne trendy wychodzą nam naprzeciw i noszenie różnych skarpetek nikogo nie razi, a na pewno już nie dziwi. W sprzedaży dostępne są całe serie skarpetek nie do pary, czyli takich, które nie mają identycznych wzorów na każdej skarpetce, a łączy je na przykład tematyka lub kolorystyka. Ogromną popularnością cieszą się śmieszne skarpety, czyli takie, które są ozdobione radosnymi motywami graficznymi. I wbrew pozorom nie chodzi tu o propozycję dla dzieci, a o skarpety dla dorosłych. Owoce, zwierzaki, samochody, grochy, kropki, cętki — to tylko część z bogatego wyboru wzorów, które znajdują się na stopkach i skarpetach w tej kategorii. 

Kolorowe skarpetki damskie i męskie nie muszą być jedynie opcją przy komponowaniu szalonych stylizacji. Dziś zakłada się je do garnituru, nawet na biznesowe spotkania, choć raczej na te o mniej formalnym charakterze. Strój, w którym jedną z ról odgrywają kolorowe, wyraziste skarpetki, na pewno wyróżni Cię z tłumu. Jeśli będą dobrze dobrane do butów i  spodni – na zasadzie kontrastu lub dopasowania odcienia – sukces wizerunkowy masz zagwarantowany. Czy śmieszne skarpetki to propozycja wyłącznie dla odważnych? Z całą pewnością nie! Dziś może je nosić każdy, kto nie lubi nudy w ubiorze. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl